معرفی توسعه 3

معرفی توسعه 3

شركت احداث و توسعه پروژه‌های ویژه مپنا (توسعه 3) که به اختصار توسعه 3 نامیده می‎شود به عنوان یکی از شرکت‌های گروه مپنا فعالیت خود را با اجرای اولین پروژه نیروگاهی برون مرزی مپنا تحت عنوان پروژه ری‎سوت در کشور عمان در سال 1377 آغاز نمود و فعالیت رسمی این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه مپنا در نهم شهریور ماه سال 1384 خورشیدی با سرمایه اولیه 500 میلیون ریال آغاز، و به شماره 254117 در اداره ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي ثبت گردید.

شركت احداث و توسعه پروژه‌های ویژه مپنا (توسعه 3) با اجرای موفق پروژه‌های نیروگاه خارک، یوتیلیتی فاز 1 پارس جنوبی، برق و بخار مبین، برق و بخار توسعه مبین، نیروگاه جنوب اصفهان (اولین نیروگاه BOT کشور)، نیروگاه گازی آبادان، نیروگاه متمرکز پارس جنوبی، برق و بخار پتروشیمی فجر 2، یوتیلیتی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی، سیکل ترکیبی گناوه، برق و آب قشم، برق و بخار پتروشیمی دماوند  (فاز 1) را احداث نموده و در حال حاضر پروژه‌های طرح توسعه برق و بخار دماوند (فاز 2)، سیکل ترکیبی قشم، برق و بخار مکران، نیروگاه بندرعباس (کلاس F)، سیکل ترکیبی ارس (کلاس F) و سیکل ترکیبی ویس (کلاس F) و سیکل ترکیبی دوکوهه (کلاس F) را در دست اجرا دارد.

توسعه 3 در یک نگاه

شرکت احداث و توسعه پروژه‌هاي ویژه مپنا (توسعه 3) به عنوان یکی از شرکت‌هاي عضو گروه مپنا در قالب یک بنگاه اقتصادي جهت مدیریت، طراحی و مهندسی، تأمین، اجرا و تحویل پروژه‌هاي فرآیندي، نیروگاهی و صنعتی در داخل و خارج از کشور و با رعایت اصول فنی، کیفی و اقتصادي با برخورداري از منابع انسانی متخصص فعالیت می‌کند. این شرکت با مبنا قراردادن ارزشهای سازمان بر پایه مشتری مداری، مسئولیت پذیری، رفتارحرفه‎ای، روحیه کارگروهی و مشارکت کارکنان در منافع شرکت و نیز روحیه یادگیری مستمر اقدام به تعیین حوزه‎های کاری اعم از نیروگاههای سیکل ترکیبی (کلاس E و F)، نیروگاههای گازی، تولید برق و بخار، پست، آب شیرین‎کن و ... نموده است که در حال حاضر تحت مدیریت آقای مهندس محمد حسین میری بعنوان مدیریت عامل شرکت و بر اساس چارت سازمانی تعیین شده به فعالیت‎های خود ادامه می‎دهد.

درنظر گرفتن چشم انداز سازمان بعنوان شرکتی برتر در اجرای پروژه‎های حوزه انرژی و تاسیسات جانبی صنایع و نیز تعیین ماموریت سازمانی بعنوان پیمانکار عمومی با تمرکز بر حوزه انرژی و تاسیسات جانبی صنایع از نقاط قوت توسعه 3 شمرده می‎شود که قادر به ارتقاء و بسط حوزه‎های فعالیت سازمان می‎نماید. در این میان پیاده‎سازی سیستم‎های مدیریت یکپارچه (IMS)، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و متدولوژی مدیریت پروژه بر اساس الزامات و استانداردهای مربوطه نیز سازمان را جهت دسترسی به اهداف سازمانی سوق خواهد داد.

ظرفیت‌های ایجاد شده و در دست اجرا:

این شرکت به‌عنوان رهبر کنسرسیومی متشکل از شرکت مپنا، شرکت مپنا بین‌الملل و شرکت توسعه 3 با اجراي پروژه‌هاي خود تاکنون بیش از 5447 مگاوات برق و 5705 تن بخار در ساعت  و 24000 متر مکعب آب شیرین در شبانه روز به ظرفیت تولید کشور اضافه نموده است. در حال حاضر ظرفيت در دست اجراي اين شركت مشتمل بر 3554 مگاوات برق و 690 تن بخار در ساعت مي‎باشد.